• ناموجود

بازی فکری اسپلندور

ﺷﻨﺎﺳﻪ:

104

ﺑﺮﻧﺪ:

دراگون

ﺩﺳﺘﻪ ﺑﻨﺪی:

بازی رومیزی

رده سنی : بالای 10 سال

تعداد بازیکن : 2 تا 4 نفره

بازی رومیزی ، کارتی

تعداد
ناموجود

  • اتمام موجودی
  • ارسال به سراسر ایران
  • ثبت سفارش تلفنی
  • سوالی دارید؟
  • دیدگاه خود را وارد کنید
توضیحات

بازی اسپلندور یک بازی فکری استراتژیک و اقتصادی می‌باشد که در آن شما باید با استفاده از منابع موجود، سنگین‌ترین جواهرات را به دست آورید.

بازی اسپلندور یک بازی جمع آوری جواهر و توسعه کارت (جواهرات) است. بازیکنان بازرگانان دوره رنسانس هستند. سعی می کنند معادن سنگ های قیمتی را بخرند تا بتوانند امتیاز کسب کنند. بازی دارای 30 دقیقه زمان بازی، 2 تا 4 نفر بازیکن و رده سنی 10 سال به بالا می‌باشد.

بازی رومیزی اسپلندور از نوع جمع‌آوری سکه (ژتون) و توسعه‌ کارت‌ها است. هر بازیکن در نقش بازرگانی در عصر رنسانس ظاهر می‌شود که سعی می‌کند معادن جواهرات را بخرد، استخراج کند، حمل و نقل کند و بفروشد - همه این کارها هم برای کسب اعتبار (پرستیژ) بیشتر انجام می‌شود. اگر وضع‌تان به اندازه‌ کافی خوب شود شاید حتی با یکی از اشراف‌زادگان دیدار کنید و این ملاقات هم اعتبار شما را بیشتر از پیش بالا ببرد.

112345.jpg

در بازی فکری splendor هر بازیکن در نوبتش می‌تواند (۱) ژتون (یا در واقع همان جواهر) دریافت کند یا (۲) یک کارت را بخرد و بسازد یا (۳) یک کارت را رزرو کند. بازیکنی که تصمیم می‌گیرد ژتون بگیرد می‌تواند یا سه تا ژتون از انواع (رنگ‌های) مختلف بردارد یا دو تا از یک نوع. بازیکنی که کارت می‌خرد باید مبلغ آن را با استفاده از ژتون‌هایی که دارد (مطابق رنگ‌های مشخص شده برای آن‌ها) بپردازد و کارت را به مجموعه کارت‌های جلوی خودش اضافه کند. برای رزرو کردن کارت - که مطمئن شویم آن را بعداً می‌گیریم یا حداقل بازیکن دیگری نمی‌تواند آن را بگیرد - آن را برمی‌داریم و جلوی خودمان می‌گذاریم (نه در دسته کارت‌هایی که خریده‌ایم) تا بعداً آن را بخریم. با این کار یک ژتون طلایی هم می‌گیریم که مانند ژوکر عمل می‌کند و در خریدن کارت می‌توان آن را معادل هر رنگ ژتونی خرج کرد.

هر کارتی که می‌خریم یک جواهر دائمی به ما می‌دهد که بعداً می‌توانم از آن در خریدن کارت‌های دیگر استفاده کنیم؛ همچنین اغلب کارت‌ها مقداری اعتبار (یا پرستیژ) نصیب‌مان می‌کنند. اولین بازیکنی که به پرستیژ ۱۵ برسد برنده بازی است.

یک مرور سریع

بردگیم یا بازی فکری اسپلندور (Splendor) ترکیبی از کارت و سکه دارد و یکی از بهترین بازی‌ها در نوع خودش است (این را می‌شود از قرار گرفتن آن در یکی از جایگاه‌های بالای جدول بازی‌های خانوادگی متوجه شد). اصول بازی خیلی آسان است:‌ یا جواهر برمی‌داریم، یا، اگر ترکیب مناسبی از جواهر‌ها را داریم، کارت می‌خریم. هرچه بیشتر کارت بخریم شرایط خریدن کارت‌های بعدی راحت‌تر می‌شود؛ مزیتی که برای تمام بازیکن‌ها یکسان است. این روند اگر زیاد طول بکشد می‌تواند خسته‌کننده شود اما در این بازی زودتر از آنکه کمترین احساسی از خستگی داشته باشیم به نتیجه می‌رسیم.

با توجه به کوچک بودن محتویات آن و اینکه بازی اسپلندور در هنگام بازی فضای چندانی را اشغال نمی‌کند، خیلی راحت می‌شود آن را در محیط بیرون از خانه بازی کرد (فقط باید دور از باد باشید!)، چیزی که در مورد اغلب بوردگیم‌‌ها یا بازی‌های صفحه‌ای مقدور نیست.

محتویات جعبه

• ۴۰ ژتون پلاستیک فشرده و سنگین با عکس‌های جواهرات شامل ۷ ژتون از هر رنگ جواهر (۷×۵) به همراه ۵ ژتون طلا (با رنگ زرد)

• ۹۰ کارت بازی در سه دسته (۴۰، ۳۰ و ۲۰ تایی)

• ۱۰ کارت مربعی اشراف‌زادگان

• دفترچه قوانین بازی

0912.jpg

اسپلندور (اسپلندر) داستان بازرگانان دوره رنسانس است که برای به دست آوردن سنگ‌های قیمتی، املاک و عناوین اشرافی با هم مسابقه می‌دهند. افراد در تلاش اند با استفاده از منابع، سنگ های با ارزش تر به دست آورند تا در رقابت با بقیه بهترین تاجر شهر باشند. 

تعداد بازیکن

۲ تا ۴ نفر

مدت زمان بازی

۳۰ دقیقه

شرایط سنی بازی

۱۰+ سال

نوع بازی: خانوادگی

     

 Splendor (اسپلندور یا اگر بخواهیم اصولی تلفظ کنیم اسپلندر) یک پیشنهاد عالی است برای کسانی که می خواهند بردگیم را شروع کنند و یک بازی قابل تأمل برای گیمر های حرفه ای است.

اسپلندر مناسب ۲ الی ۴ نفر و برای افراد بالای ۱۰ سال طراحی شده است.

در این بازی شما نقش تاجران جواهر در دوره رنسانس را ایفا می کنید.  هر یک به دنبال به دست آوردن معادن جواهر بیشتر و همچنین ملاقات با افراد سرشناس شهر (اشراف زاده ها) برای به دست آوردن با شکوه ترین جایگاه هستید.

اسپلندور (اسپلندر) در سال ۲۰۱۴ توسط مارک آندره (Marc Andre) طراحی شده است. این بردگیم نامزد دریافت جایزه spiel 2014 بوده است. (از دیگر آثار آندره می‌توان به (majesty (2017 با رتبه کلی ۷۷۹ اشاره کرد.)

در حال حاضر نمونه های مشابه و طراحی داخل به نام گوهرنشان و کهربا در بازار موجود می باشد. بازی گوهرنشان دارای قطعات اکسپنشن بازی نیز می باشد و گرافیک بازی را به کل تغییر داده است.

توضیح بازی اسپلندور (اسپلندر) :

اسپلندور(اسپلندر) یک بازی جمع آوری جواهر و توسعه کارت (جواهرات) است. بازیکنان بازرگانان دوره رنسانس هستند. سعی می کنند معادن سنگ های قیمتی را بخرند تا بتوانند امتیاز کسب کنند. اگر به اندازه کافی ثروتمند باشید، حتی ممکن است در مقطعی امکان ملاقات با اشراف زادگان را نیز دریافت کنید.  البته این باعث افزایش اعتبار شما خواهد شد.

انواع اکشن های اسپلندور (اسپلندر):

در یک نوبت خود می توانید یکی از کار های زیر را انجام دهید:

۱- سنگ های قیمتی بردارید.

۲- کارت خرید کنید.

۳- یک کارت را رزرو کنید.

توضیحات

اگر سنگ قیمتی بخواهید بردارید، می توانید انتخاب کنید که سه نوع سنگ قیمتی مختلف یا دو سنگ قیمتی از یک نوع بردارید. ( به شرط اینکه از آن نوع سنگ در هنگام برداشتن حداقل ۴ تا موجود باشد.) اگر کارت خریداری می کنید باید بهای آن را با سنگ قیمتی (توکن) پرداخت کنید و آن را به فضای بازی خود اضافه کنید. برای رزرو کارت (با هدف مطمئن شدن از خرید آن کارت در آینده یا عدم خرید آن کارت توسط دیگران) آن کارت را برداشته و در دست خود قرار می دهید. همچنین هنگام رزرو سنگ قیمتی طلا (توکن جوکر) بر می دارید که می توانید از آن به عنوان هر نوع سنگ قیمتی ای استفاده کنید.

تمام کارت هایی که خریداری می کنید ثروت شما را افزایش می دهند. زیرا برای خریدهای بعدی اعتبار سنگ های قیمتی دائمی می دهند. برخی از کارت ها به شما امتیاز نیز می دهند. برای برنده شدن در اسپلندر، باید قبل از  دیگران به امتیاز ۱۵ یا بیشتر برسید و تا انتهای آن دور بیشترین امتیاز را داشته باشید.

اسپلندر یا اسپلندور

توکن بازیروش بازی اسپلندر:

برای چیدمان اسپلندور (اسپلندر) کارت های هر سطح را بر زده از هر سطح، ۴ کارت رو کنید.

به تعداد «۱+بازیکنان» کارت اشراف زاده جدا کرده و به رو بگذارید.

تعداد توکن ها 💎 :

برای بازی دو نفره ۴ توکن از هر جواهر (سنگ قیمتی)

سه نفره ۵ توکن از هر جواهر

چهار نفره ۷ توکن از هر جواهر

تعداد توکن طلا برای هر تعداد بازیکن برابر ۵ عدد می باشد.

هر نفر در نوبت خود یکی از چند کار زیر را می‌تواند انجام دهد:

A : برداشتن توکن

۱- سه توکن از سه رنگ مختلف

۲- دو توکن از یک رنگ به شرطی ک بعد از برداشتن حداقل دو توکن از آن جواهر بماند.

نکته مهم: درانتهای نوبت تان نباید بیش از ۱۰ عدد توکن در دست داشته باشید(با احتساب توکن طلا).  در صورت داشتن بیش از ده عدد، توکن های خود را با پس دادن هر کدام از آن ها که نمی خواهید، به ده برسانید.

B: خرید کارت

با پرداخت توکن ها و استفاده از اعتبار کارت هایی که قبلا خریداری کرده اید، بهای کارت جدید را داده و آن را به دست اضافه کنید.

C: رزرو کارت

۱- برداشتن یک کارت به رو از هر سطح دلخواه به همراه یک توکن طلا.

۲- برداشتن بالاترین کارت به پشت از یک دسته کارت به همراه یک توکن طلا.

هر نفر همزمان نمی‌تواند بیش از ۳ کارت رزرو داشته باشد.

در صورت اتمام توکن طلا نیز همچنان می‌توان رزرو انجام داد اما دیگر طلایی به همراه نخواهد داشت. هنگامی که امتیاز یک بازیکن به ۱۵ برسد آن دور از بازی را کامل می کنیم و بازی تمام میشود و هر کسی که بیشترین امتیاز را داشته باشد، برنده بازی می شود.

در صورت تساوی کسی که کمترین کارت را خریده باشد برنده بازی است

نکته مهم :

کارت های یک لول (سطح)  منابع مختلفی از نظر تعداد و نوع می خواهند، اما الویت همیشه با تعداد کمتر منابع است. به طور مثال کارت های سطح یک از سه جواهر تا پنج جواهر بها دارند، همیشه سعی کنید طوری برنامه ریزی کنید که با تعداد اکشن کمتر، کارت جواهر بخرید. به این ترتیب به طور ضمنی نوبت پیش می افتید.

 

مشخصات
اقلام همراه
40 ژتون پلاستیک فشرده
90 عدد کارت بازی در 3 دسته
10 کارت مربعی اشراف زاده
همراه دفترچه راهنمای بازی
رده سنی
بالای 10 سال
تعداد بازیکن
2 تا 4 نفره
مدت زمان بازی
30 دقیقه
ابعاد جعبه
25.5x17x5 سانتی متر
پرداخت در محل
ویژه تهرانی ها

 در صورت تمایل به پرداخت در محل در شهر تهران با شماره 09306503949 تماس بگیرید.

امتیاز و دیدگاه کاربران

جمع بندی


5
از 5
از مجموع 0 امتیاز
دیدگاه خود را در مورد این محصول بیان کنید
افزودن دیدگاه
پرسش و پاسخ
پنل پرسش

پرسش خود را در مورد این محصول بیان کنید
ثبت پرسش
برچسب ها