• ناموجود

بازی فکری دکسیت دراگون

ﺷﻨﺎﺳﻪ:

114

ﺑﺮﻧﺪ:

دراگون

ﺩﺳﺘﻪ ﺑﻨﺪی:

بازی گروهی

بازی گروهی

تعداد بازیکنان: 3 تا 8 نفر

 رده سنی : 8 سال به بالا

مدت زمان بازی : 30 دقیقه

تعداد
ناموجود

  • اتمام موجودی
  • ارسال به سراسر ایران
  • ثبت سفارش تلفنی
  • سوالی دارید؟
  • دیدگاه خود را وارد کنید
توضیحات

بازی فکری Dixit یک بازی فکری جذاب و پرطرفدار است که برای 3 تا 8 نفر طراحی شده است. در این بازی، هر بازیکن باید یک کارت را انتخاب کند و توصیفی از آن را بدهد. سپس سایر بازیکنان باید کارت خود را انتخاب کنند که بهترین توصیف را دارد. بازیکنان باید به صورت مخفیانه به هم پیام دهند تا بتوانند بهترین توصیف را پیدا کنند. این بازی معمولاً برای سنین بالای 8 سال مناسب است.

 این یک بازی روانشناختی فوق العاده جذاب است. در هر دور از بازی، یکی‌از بازیکنان، "قصّه گو" می‌شود... "قصّه‌گو" یکی‌از کارت‌های دستش را انتخاب کرده و کلمه یا عبارتی را در توضیحِ آن کارت، بیان می‌کند - این کلمه یا عبارت نباید بیش‌ازحد مُبهم یا بیش‌از حد آشکار باشد! سپس هر یک از بازیکنان، یکی‌از کارت‌های دست خود را -که با این کلمه یا عبارت هم‌خوانی دارد- به "قصّه‌گو" می‌دهد... کارت‌ها درکنارهم قرار گرفته و بُر می‌خورند... حال باید دید چه‌کسی می‌تواند کارت "قصّه‌گو" را به‌درستی تشخیص دهد؟ این بازی برای گروه سنی 8 سال به بالا، تعداد 3 تا 8 بازیکن و مدت زمان 30 الی 60 دقیقه مناسب است.

روش بازی:

هربازیکن یک مهره آدمک رنگی را انتخاب می‌کند و آن را در خانه آغازین صفحه امتیاز شمار قرار می‌دهد. همه‌ کارت های بازی بر زده می‌شود و به هر بازیکن ، 6 کارت داده می‌شه کارت های باقی مونده ستون کارت های کشیدنی را تشکیل می‌دهد . صفحه نمایش رای گیری هم در مرکز میز در دسترش همه بازکنان باشد.

در هر نوبت یکی از بازیکنان قصه‌گو می‌شود. این بازیکن از بین شش کارتی که کدر دست دارد بررسی می‌کند و بر اساس کارت خود یک سرنخ را بلند اعلام کرده بدون آنکه دیگر بازیکنان کارت او را ببینند.

سرنخ می‌تواند از یک کلمه یا یک آوا تشکیل شده باشد یا می‌تواند عنوان فیلم یا قسمتی از یک شعر باشد. سایر بازیکنان از بین کارتی که فکر می‌کنند به بهترین شکل سرنخ اعلام شده را به تصویر می‌کشد را تحویل قصه‌گو میدهد. بدون آنکه بازیکنان کارت های یکدیگر را ببینند. حالا قصه‌گو همه کارت‌ها را بر می‌زند و کارت‌ها به صورت تصادفی بر روی صفحه نمایش رای‌گیری توسط قصه‌گو گذاشته می‌شود.

مرحله آخر رای‌گیری و تلاش برای پیدا کردن کارت قصه‌گو است و سایر بازیکنان با استفاده از توکن رای‌گیری انتخاب می‌کنند کدام کارت، کارتی است که قصه گو انتخاب کرده است؟ با توجه به انتخاب درست و غلط بازیکنان امتیازشماری صورت می‌گیرد و مهره روی صفحه بازی به جلو برده می‌شه. در هر دور بازی قصه گو عوض می‍شود و کسی که بیشترین پیشروی در صفحه بازی را داشته باشد برنده خواهد شد.

مهارت های این بازی

توانایی توصیف و تعبیر تصاویر

توانایی حدس زدن و پیش‌بینی نظرات دیگران

توانایی برقراری ارتباط با دیگر بازیکنان

توانایی استفاده از خلاقیت و خلاق بودن

مشخصات
رده سنی
بالای 8 سال
تعداد بازیکن
3 تا 8 نفر
مخاطرات
خطر بلعیدن مهره
مدت زمان بازی
30 دقیقه
محتویات جعبه
84 کارت داستان
64 کارت توکن رای گیری در 8 رنگ
8 مهره بازی در 8 رنگ مختلف
یک صفحه امتیاز شماری
یک صفحه نمایش رای گیری
ابعاد جعبه
28x28x6 سانتی متر
پرداخت در محل
ویژه تهرانی ها

 در صورت تمایل به پرداخت در محل در شهر تهران با شماره 09306503949 تماس بگیرید.

امتیاز و دیدگاه کاربران

جمع بندی


5
از 5
از مجموع 0 امتیاز
دیدگاه خود را در مورد این محصول بیان کنید
افزودن دیدگاه
پرسش و پاسخ
پنل پرسش

پرسش خود را در مورد این محصول بیان کنید
ثبت پرسش
برچسب ها